Vousatec ‘Black Beauty’ květník 0,5l

155  včetně DPH

Vousatec Dochan psárkovitý ‘Black Beauty’

Rychlý přehled

Výška rostliny v dospělosti – 80-100 cm.

Barva listu – tmavě zelená.

Barva květu / Období květu – tmavě vínovostříbrný / kvete srpen – říjen.

Nároky na půdu – propustná.

Nároky na světlo – slunce, polostín.

Mrazuvzdornost – ano.

Popis rostliny

Vousatec Dochan psárkovitý (Pennisetum alopecuroides ‘Black Beauty’)Black Beauty’ výška 80-100cm, květ tmavě vínovostříbrný, slunce, propustná půda, velice dekorativní, kompaktní, mrazuvzdorný.

Většina okrasných trav preferuje slunečné polohy a propustné vlhké živné půdy, ale snesou většinu běžných půd i bez zálivky. Okrasné trávy zpestří každou zahradu, jsou krásné v trvalkových záhonech, ale i jako soliterní výsadba v moderních, formálních zahradách. Vyšší kultivary je možno použít i do kombinovaných živých plotů.

Před zimou je vhodné traviny svázat, aby do jejich středu nenapršelo větší množství vody. Traviny seřezávejte až na jaře, když začínají rašit nové výhony. Vzrostlé květy trav tak budou celou zimu zdobit Vaši zahradu.

Stejně efektně můžou květy velkých ozdobných trav sloužit jako dekorace v interiéru. Kombinovat je můžete s živými květy, větvičkami keřů a stromů – třeba s rudými větvemi svídy krvavé, která se na zimu zbarví do skutečně nádherných odstínů.

Kompozice trav v zahradě jsou efektnější, když vysadíte více kusů jednoho druhu trav a budete je kombinovat i s dalšími skupinkami dalšího druhu.

Prodení velikost květník 0,5l.

 

Dostupnost: 20 skladem

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat
Katalogové číslo: PENNISETUM AL. 'BLACK BEAUTY' Kategorie: