Kavyl péřový květník 0,5l

125  včetně DPH

Kavyl péřový

Rychlý přehled

Výška rostliny v dospělosti – 50-60 cm.

Barva listu – svěží zelená.

Barva květu / Období květu – béžová peříčka / kvete červenec – říjen.

Nároky na půdu – propustná.

Nároky na světlo – slunce i stín.

Mrazuvzdornost – ano.

Popis rostliny

Kavyl péřový (Stipa tenuissima) elegantní huňatá tráva, která vytváří bohaté trsy s květenstvím, připomínající lehounká peříčka, není náročná na půdu ani na stanoviště, mrazuvzdorná.

Většina okrasných trav preferuje slunečné polohy a propustné vlhké živné půdy, ale snesou většinu běžných půd i bez zálivky. Okrasné trávy zpestří každou zahradu, jsou krásné v trvalkových záhonech, ale i jako soliterní výsadba v moderních, formálních zahradách. Vyšší kultivary je možno použít i do kombinovaných živých plotů.

Před zimou je vhodné traviny svázat, aby do jejich středu nenapršelo větší množství vody. Traviny seřezávejte až na jaře, když začínají rašit nové výhony. Vzrostlé květy trav tak budou celou zimu zdobit Vaši zahradu.

Stejně efektně můžou květy velkých ozdobných trav sloužit jako dekorace v interiéru. Kombinovat je můžete s živými květy, větvičkami keřů a stromů – třeba s rudými větvemi svídy krvavé, která se na zimu zbarví do skutečně nádherných odstínů. Kompozice trav v zahradě jsou efektnější, když vysadíte více kusů jednoho druhu trav a budete je kombinovat i s dalšími skupinkami dalšího druhu.

Prodejní velikost květník 0,5l.

 

Dostupnost: 5 skladem (dostupné na objednávku)

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat
Katalogové číslo: 14007 Kategorie: