Kavyl ‘SIROCCO’ květník 0,5l

149  včetně DPH

Kavyl ‘SIROCCO’

Rychlý přehled

Výška rostliny v dospělosti – 50-60 cm.

Barva listu – bronzově růžový.

Barva květu / Období květu – béžový / kvete červenec – říjen.

Nároky na půdu – propustná.

Nároky na světlo – slunce i stín.

Mrazuvzdornost – ano.

Popis rostliny

Kavyl ‘SIROCCO’ (STIPA ARUNDINACEA) zelenočervený až růžový list, kvete VII.-IX., výška 50-60cm, slunce i stín, mrazuvzdorný.

Většina okrasných trav preferuje slunečné polohy a propustné vlhké živné půdy, ale snesou většinu běžných půd i bez zálivky. Okrasné trávy zpestří každou zahradu, jsou krásné v trvalkových záhonech, ale i jako soliterní výsadba v moderních, formálních zahradách. Vyšší kultivary je možno použít i do kombinovaných živých plotů.

Před zimou je vhodné traviny svázat, aby do jejich středu nenapršelo větší množství vody. Traviny seřezávejte až na jaře, když začínají rašit nové výhony. Vzrostlé květy trav tak budou celou zimu zdobit Vaši zahradu.

Stejně efektně můžou květy velkých ozdobných trav sloužit jako dekorace v interiéru. Kombinovat je můžete s živými květy, větvičkami keřů a stromů – třeba s rudými větvemi svídy krvavé, která se na zimu zbarví do skutečně nádherných odstínů.

Kompozice trav v zahradě jsou efektnější, když vysadíte více kusů jednoho druhu trav a budete je kombinovat i s dalšími skupinkami dalšího druhu.

Prodejní velikost květník 0,5l.

 

Dostupnost: Dostupné na objednávku.

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat
Katalogové číslo: 14006 Kategorie: