SAKURA třešeň ‘KOJOU-NO-MAI’ 20-30 cm

465  včetně DPH

PRUNUS SERRULATA ‘KOJOU-NO-MAI’

SAKURA třešeň ‘KOJOU-NO-MAI’  malý bílo-růžový květ na dlouhých stopkách, list drobný 1-3 cm dlouhé, oválně kopinaté, jasně zelené na jaře a v létě a křiklavě rubínově červené a ohnivě oranžové na podzim. Rostlinu lze jakkoli stříhat na jaře před rašením, nebo začátkem léta. Hojně využívá pro tvorbu bonsají, kdy je stříhána několikrát do roka a nevadí jí to. Kvete spolehlivě a bohatě každým rokem. Díky pomalému růstu a malé velikosti je vhodná do malých zahrad a předzahrádek.

Domovem sakury je mnoho asijských států, např. Japonsko, Čína, Indie, Vietnam a Korea. Japonsko má více než 200 kultivarů sakur.

Japonci věnují velkou pozornost předpovědím začátku kvetení sakury a po rozkvětu se vydají do parků, svatyní a chrámů, aby se s příbuznými a známými pokochali krásou rozkvetlých květů. Svátky zvané Hanami oslavují krásu sakury a pro mnoho Japonců jsou příležitostí se uvolnit a potěšit z pěkného pohledu. Zvyk hanami je velmi starý – oslavy Hanami byly pořádány již v třetím století našeho letopočtu.

Zatímco v Číně třešňové květy symbolizují ženskou krásu, ženskost nebo lásku, v Japonsku, kvůli krátké kvetoucí době sakury, jsou symbolem pomíjivé povahy života. Třešňové květy také symbolizují oblaka, díky své povaze tvořit shluky květů.

Sakury se velice dobře zapojily i do zahrad v našich klimatických podmínkách, na jaře jsou luxusní okrasou každé zahrady. Vhodné jsou do romantických zahrad, ale i do moderních a formálních zahrad. Široký výběr kultivarů umožňuje pěstovat sakury s rozložitou korunou na kmínku, prostorově nenáročnou štíhlou a vysokou korunou, keřovité kultivary a některé kultivary mají purpurový list i větévky a krásně růžový květ. Jedná se o velice nenáročnou rostlinu, kterou může mít v zahradě každý, kdo má rád jejich půvab.

 

Dostupnost: 10 skladem

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat
Katalogové číslo: PRUNUS SERRULATA 'KOJOU-NO-MAI' Kategorie: