SAKURA třešeň Amanogawa kmínek 120 cm

2.420  včetně DPH

PRUNUS SERRULATA ‘AMANOGAWA’

SAKURA OZDOBNÁ třešeň pilovitá ‘Amanogawa’ pomalu až středně rostoucí sakura s úzkou, sloupovitou korunou, výška 3-4 m. Působivá solitéra nebo dominanta kvetoucích skupin, květ růžový mnohokvětý

Domovem sakury je mnoho asijských států, např. Japonsko, Čína, Indie, Vietnam a Korea. Japonsko má více než 200 kultivarů sakur.

Japonci věnují velkou pozornost předpovědím začátku kvetení sakury a po rozkvětu se vydají do parků, svatyní a chrámů, aby se s příbuznými a známými pokochali krásou rozkvetlých květů. Svátky zvané Hanami oslavují krásu sakury a pro mnoho Japonců jsou příležitostí se uvolnit a potěšit z pěkného pohledu. Zvyk hanami je velmi starý – oslavy Hanami byly pořádány již v třetím století našeho letopočtu.

Zatímco v Číně třešňové květy symbolizují ženskou krásu, ženskost nebo lásku, v Japonsku, kvůli krátké kvetoucí době sakury, jsou symbolem pomíjivé povahy života. Třešňové květy také symbolizují oblaka, díky své povaze tvořit shluky květů.

Sakury se velice dobře zapojily i do zahrad v našich klimatických podmínkách, na jaře jsou luxusní okrasou každé zahrady. Vhodné jsou do romantických zahrad, ale i do moderních a formálních zahrad. Široký výběr kultivarů umožňuje pěstovat sakury s rozložitou korunou na kmínku, prostorově nenáročnou štíhlou a vysokou korunou, keřovité kultivary a některé kultivary mají purpurový list i větévky a krásně růžový květ. Jedná se o velice nenáročnou rostlinu, kterou může mít v zahradě každý, kdo má rád jejich půvab.

na kmínku 120 cm

 

Dostupnost: 20 skladem

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat
Katalogové číslo: PRUNUS SERRULATA 'AMANOGAWA' Kategorie: ,