Angrešt bílý keřový 40-50cm

125  včetně DPH

Angrešt bílý keřový

Rychlý přehled

Barva plodu – zeleno/bílý.

Nároky na půdu – propustná, výživná.

Nároky na světlo – slunce.

Mrazuvzdornost – ano

Popis rostliny

Ribes uva-crispa  Angrešt bílý keřový – oblíbené drobné ovoce se sladkými a aromatickými plody zelenobílé barvy, nenáročný na půdu i zálivku, mazuvzdorný.

Plod angreštu obsahuje mnoho cenných kyselin, hlavně citronovou, jablečnou, vinnou a šťavelovou. Cukru obsahuje méně než 10 %, především fruktózu. Obsahuje stejně vitamínu C jako citrony, vitamín E, dále menší množství vitamínu B. Z minerálních látek je bohatý na draslík, fosfor, karoten, vápník, hořčík, železo, zinek, mangan, fluór, biotin a měď. Dále křemík, který pomáhá udržovat zdravé stěny buněk a pevné vazivové tkáně, a tak předchází cévním nemocem. Slupka je navíc bohatá na nenasycené mastné kyseliny, a to také srdci prospívá.

Angrešt lze kompotovat, zpracovávat na džem i mošt, aniž by ztrácel prospěšné vlastnosti.

Angrešt je vhodný pro konzumaci dospělými i dětmi, neboť je nízkokalorický, má hodně vitamínu C (200 gramů dodá tělu polovinu denní doporučené dávky) a obsahuje také vlákninu prospěšnou pro zažívací trakt. Ze sušených lístků angreštu lze spařením připravit výborný čaj (20 gramů na půllitr vody), který má protizánětlivé účinky a také zklidňuje organismus žen před začátkem menstruace.

Prodejní velikost keře 40-50 cm.

Dostupnost: 7 skladem

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat