Bez černý ‘Black Beauty’ 30-40cm

385  včetně DPH

Rychlý přehled

Výška rostliny v dospělosti – 3,5 m.

Barva listu – tmavě fialový/purpurový.

Barva květu / Období květu – růžový květ, fialové bobule, kvete květen/červen.

Nároky na půdu – vlhká, propustná.

Nároky na světlo – slunce, polostín.

Mrazuvzdornost – ano

Popis rostliny

SAMBUCUS NIGRA ‘BLACK BEAUTY’ vzpřímený keř dorůstající do výšky 3-3,5 m a šířky 2-3 m. Stonky jsou silné, rozvětvené, listy jsou až 20cm dlouhé, v mladí tmavě fialové, starší purpurové. Kvete od května do června, květenství je jemně vonné, lehce růžové barvy. Plodem jsou malé fialové bobule.

Přísloví praví: „Před heřmánkem smekni a před bezem klekni“, na zahradách našich moudrých babiček nesměl bez chybět. Tento kultivar je navíc i velice krásný a jeho léčebné účinky to nikterak nesnižuje.

Odvar z usušených květů je močopudný, rozpouští hleny a podporuje pocení. Má diuretické účinky, snižuje horečku a mírní kašel. Chlazený neslazený čaj z květů je výtečným lékem i při zažívacích potížích, plynatosti, nevolnosti a pomalém trávení, či nedostatečné činnosti žlučníku. Také podporuje funkci ledvin a močového ústrojí.

Šťáva z plodů působí blahodárně při léčení migrén a nervových chorob, zejména při zánětu trojklaného nervu. Nezralé plody mají projímavý účinek. Proto se doporučuje natrhaná plodenství nechat den, dva dozrát rozložená v tenké vrstvě. Projímavý účinek se vařením ztrácí. Celá rostlina obsahuje fytoncidní látky, které účinně působí proti bakteriím a mnohým houbám.

prodejní velikost cca 30-40 cm

Dostupnost: 15 skladem

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat