Vysoký záhon VZ 8-10-5

4.596  včetně DPH

Parametry produktu

  • Šířka: 84 cm.
  • Délka: 107 cm.
  • Výška: 73,5 cm.
  • Objem: cca 640 litrů.
  • Hmotnost: 29 kg.

Popis produktu

Záhon je vyroben z profilovaného žárově zinkovaného plechu. Rohové sloupky mají sílu 1,5 mm, příčky 1 mm.

Vysoký záhon slouží k pěstování rostlin (ovoce, zeleniny, květin, bylinek atd.) všude tam, kde nemáte možnost vybudovat klasický záhon nebo chcete esteticky změnit ráz své zahrady. Jeho nespornou výhodou je to, že díky jeho výšce je pěstování pohodlnější a šetříte tak svoje záda. Dále zcela maximálně eliminujete zaplevelení záhonu, napadení škůdci a dozrávání je v tomto záhonu rychlejší.

Jak založit vysoký záhon?

Vysoký záhon je dobré zakládat na podzim nebo časně z jara. Zakládáte-li záhon na místě s neprodyšným podkladem je potřeba navrstvit hlínu do větší výšky než je obvyklé a jako podkladový materiál použít hrubý štěrk – doporučujeme pak dosypávat zeminu, aby nedošlo k obnažení kořenů rostlin.

Zakládáte-li ho na rostlé půdě, odkryjte nejdříve vrstvu zeminy a zkypřete podkladovou plochu. Aby jste zabránili přístupu škůdcům (hraboš, myš) je dobré na dno záhonu položit pletivo.

Jako podkladový materiál také může posloužit hrubý materiál z vaší zahrady – jako jsou malé větvičky, hrubě nadrcené větve (dřevěná štěpka). Podkladová vrstva slouží primárně k rychlejšímu odvodu přebytečné vody v záhonu. Jako další vrstvu použijte jemnější organické zbytky – jako je posekaná tráva nebo listí . Nakonec nasypte kvalitní kompost smíchaný se zeminou. Mějte na paměti, že substrát ve zvýšeném záhonu vysychá o něco rychleji a že tomu musíme přizpůsobit zálivku. Zemina si po čase přirozeně sedá, takže je dobré ji dosypat dle potřeby. Vrstvy nasypte v poměru tak, aby vrstva zeminy byla cca 30 cm.

Termín dodání do týdne.

Porovnat
Katalogové číslo: 838210805 Kategorie: