Trachykarpus žíněný – palma konopná, 20-30 cm

380  včetně DPH

Trachykarpus žíněný – Palma konopná

Rychlý přehled

Výška rostliny v dospělosti – 15 m

Barva listu – zelená

Nároky na půdu – příměs písku

Nároky na světlo – slunce, polostín

Mrazuvzdornost – ano

Popis rostliny

Trachycarpus fortunei. Kmen palmy dorůstá až do výšky 15 metrů, tmavě zelené listy tvořící na vrcholu rostliny vějíř, který dosahuje průměru až 110 cm. Při odpovídající péči může být tato palma pěstována i v našich podmínkách. Ve volné zemi přirůstá vzrostlá konopná palma s výškou kmene okolo 2 m až 30 cm za kalendářní rok, a za tu dobu vytvoří 12 až 15 listů. Rostlina má ráda půdu s příměsí písku, a to hlavně z důvodu dobrého odvodnění okolí především před zimním obdobím.

Z hlediska mrazuvzdornosti je to jedna z nejodolnějších palem vůbec. Snáší bez poškození mrazy až −13 °C a je schopna přežít krátkodobě i teploty až −26 °C.

Mladé palmy konopné je třeba vždy chránit před příchodem mrazů nižších než −5 °C, především jim nesmí déšť a sníh zmrznout ve vrcholku stonku. Je tedy vhodné jej na zimu opatřit krytem a dále je vhodné zajisti krytí i okolní půdy. Pokud listy omrznou a není poškozen stonek rostliny, konopná palma na jaře znovu bohatě obrazí.

Pokud je konopná palma pěstována jako pokojová rostlina, doporučuje se v letních měsících umístit rostlinu např. na balkon nebo terasu, naopak v zimním období pak raději do chladné místnosti s teplotou od 5 °C do 15 °C. V zimních měsících je třeba omezit zálivku a rostlinu nehnojit.

Prodejní velikost cca 20-30 cm.

Dostupnost: 6 skladem

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat