Temnoplodec černoplodý 40-60 cm

155  včetně DPH

Rychlý přehled

Výška rostliny v dospělosti – 1,5-2 m.

Barva listu – zelená/podzim žlutá až purpurová.

Barva květu / Období květu – narůžovělé květy, kvete v květnu.

Nároky na půdu – nenáročné, propustné.

Nároky na světlo – polostín, slunce.

Mrazuvzdornost – ano.

Popis rostliny

ARONIA MELANOCARPA. Bílé až narůžovělé květy, kvete v V. měsíci, plody černé, výška keře 1,5-2 m, samosprašný, nenáročný na půdu, na stanoviště, na řez, plně mrazuvzdorný, na podzim se listy barví do žluté až purpurové.

Roste i v polostínu pod stromy. Aronie jsou odolné vůči suchu, škůdcům, chorobám a snáší průmyslové znečištění.

Aronie je bohatý zdroj antioxidantů, může být prospěšný ke snížení rizika onemocnění způsobeného oxidačním stresem. Při měření antioxidační síly (kapacity absorpce kyslíkových radikálů) vykazuje aronie jednu z nejvyšších dosud zaznamenaných hodnot.

Plody aronie mají blahodárný vliv na krevní oběh, snižují hladinu cholesterolu v krvi i krevní tlak. Doporučují se proto při ateroskleróze. Prospěšné jsou dokonce i při cukrovce – obsahují totiž přírodní sorbit, sladidlo vhodné i pro diabetiky. Cenný je nejen obsah vitamínů, ale také bioflavonooidů, rutinu pro pevné cévy, který se z plodů i extrahuje pro výrobu léčiv, a dále železa, jódu, fluoru, manganu a dalších mikroelementů, nezbytných pro pevné zdraví a vitalitu.

Zdravotní význam má i aronie zavařovaná, ale přínosnější jsou plody čerstvé. Trpkou chuť lze odstranit rozmačkáním plodů s medem nebo smetanou.

prodejní velikost 40-60 cm

Dostupnost: 19 skladem

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat