Řebříček obecný Paprika květník 0,5l

75  včetně DPH

Rychlý přehled

Výška rostliny v dospělosti – 70 cm.

Barva listu – zelená.

Barva květu / Období květu – červený květ, kvete VI.-VIII.

Nároky na půdu – propustné, sušší.

Nároky na světlo – slunce.

Mrazuvzdornost – ano.

Popis rostliny

ACHILLEA MILLEFOLIUM. ‘PAPRIKA’. Řebříček obecný ‘Paprika’  květ červený, výška 70 cm, kvete VI.-VIII., slunce, sušší půda, léčivá bylina, trvalka, mrazuvzdorná, vhodná i k řezu.

Rostlina obsahuje ve všech nadzemních částech, hlavně v květech a květenstvích, hodně silic a je proto aromatická. Své uplatnění nacházejí ve farmacii, při výrobě kosmetických přípravků i při ochucování likérů. Rostlina také působí jako silný insekticid a fungují jako akumulátor škodlivých kovů, jímá z kontaminované půdy bor, kadmium, měď, molybden, olovo i stroncium.

Řebříček je vytrvalá kvetoucí bylina, a proto má také estetický význam, je přirozenou součástí mnoha přírodních společenstev. Semena některých druhů, jako např. řebříček chlumní, řebříček obecný, řebříček panonský a řebříček sličný, se přidávají do travních směsí květnatých luk, v parcích i okrasných zahradách. Vzrostlejší druhy, řebříček bertrám, řebříček tužebníkový, se používají jako nenáročné trvalky v zahradách nebo jsou oblíbenými druhy k sušení.

Prodejní velikost kontejneru 0,5 l

Dostupnost: 35 skladem

Cena dopravy: 149 Kč

Porovnat