Kuklík šarlatový ‘Koi’ květník 0,5l

49  včetně DPH

Rychlý přehled

Výška rostliny v dospělosti – 30-60 cm.

Barva listu – zelená.

Barva květu / Období květu – oranžovo-červený jednoduchý, kvete V.-IX.

Nároky na půdu – propustné.

Nároky na světlo – polostín.

Mrazuvzdornost – ano.

Popis rostliny

GEUM COCC. ‘KOI’. Kuklík šarlatový ‘Koi’ květ zářivý oranžovo-červený, kvete V.-IX., výška 30-60cm, polostín, propustná půda, mrazuvzdorný, vhodný do skalek i trvalkových záhonů.

Kuklík pochází z chladnějších oblastí Evropy, Asie, Afriky i Nového Zélandu. Tuto nenáročnou trvalku lze najít v přírodě každého kontinentu vyjma Austrálie a pokaždé v trochu jiném provedení. Kuklík čilský je opravdu z Chile a ve srovnání s domácím kuklíkem šaraltovým nabízí větší květy v atraktivních barvách, ale jeho odolnost není ve středoevropském klimatu vždy spolehlivá. Proto se často kříží s jinými druhy pro zachování krásy a získání lepší odolnosti.Odrůda Lady Stratheden je hybrid kuklíku čilského, který nabízí zářivě zlatožluté květy již od konce května na asi 2 měsíce. Na podporu prodloužení kvetení je dobré postupně odstraňovat odkvetlé části rostlin. Silné a dobře zakořeněné rostliny pak kvetou v několika vlnách až do konce léta. Listy mají svěže zelenou barvu, vyrůstají v přízemní růžici a lze je využít jako pěkný půdní pokryv. V mírných zimách jsou částečně stálezelené.
Kuklík není náročný na půdu, pouze nesmí stát v zamokřené zemi. Na dostatek živin reaguje bohatším olistěním a sytější barvou listů. Květy tvoří spolehlivě i v chudších půdách, pokud má dostatek slunce. Otužilý do min. -25°C.

Prodejní velikost kontejneru 0,5 l

Dostupnost: 36 skladem

Cena dopravy: 169 Kč

Porovnat